Úvod Penzion Restaurace Obchod Kontakt Kontakt

Turistika

Pěší turistika

Vzhledem k poloze v sousedství Národního parku Šumava se v bezprostřední blízkosti i vzdálenějším okolí nachází velké možství cílů pro pěší turistiku. Bezesporu nejbližším a nejvýznamější je třetí nejvyšší hora české části Šumavy: Boubín (1 362 m.n.m), na jehož úbočí se nachází přírodní rezervace Boubínský prales s naučnou stezkou. Na samotném vrcholu Boubína můžete navštívit rozhlednu s rozsáhlým výhledem jak na Šumavu, tak do českého vnitrozemí.

Dalšími přírodními zajímavostmi v oblasti masivu Boubína jsou Milešický prales, Čertova stráň, Alpská vyhlídka, nebo je možné tůru prodloužit na sousední vrchol Bobík (1 263 m.n.m.).

V Lenoře vzdálené 3 km můžete navštívit zachovalou obecní pec na pečení chleba (v létě i s ukázkami pečení) a dřevěné rechle pro plavení dřeva. Ke vzdálenějším cílům se můžete přiblížit romantickou šumavskou lokálkou, autobusem, na kole či autem. Mohou mezi nimi být zříceniny gotických hradů Helfenburk, Kunžvart nebo Hus nebo mnoho jiných cílů.

Cykloturistika

Díky rozsáhlé síti cyklostezek v okolí se na kole pohodlně dostanete k bezpočtu dalších cílů. Uveďme například výlet ke Stožecké kapli, nebo na Chalupskou slať u Borové Lady. Zdatnější cyklisté dojedou i na Kvildu a např. k pramenům Vltavy.

Navíc s cyklobusem, který staví přímo před penzionem snadno rozšíříte své výlety na kole na celý Národní park Šumava.

Schéma linek Zelených autobusů
Schéma linek Zelených autobusů

Pro vodáky

Náš penzion je také vhodným výchozím bodem pro sjíždění horního toku Teplé Vltavy: Soumarský most - Pěkná. Soumarský most se nachází pouze 3 km od našeho penzionu. Vzhledem k tomu, že v tomto úseku vodáci projíždí národním parkem, je ke splavení nutná registrace, ale bezesporu jde o jeden z nejkrásnějších úseků Vltavy a registrace se vyplatí.

V Lenoře i na Soumarském Mostě si zcela jistě budete moci pro splavení zapůjčit loďě a veškeré vybavení.

Lyžování

V zimě můžete v okolí využít pro sjezdové lyžování několik skiareálů s různou obtížností sjezdovek. Nejbližší areály jsou v Horní Vltavici, na Kubově Huti, v Českých Žlebech, v Nových Hutích a neopomeňme i velmi známý Zadov.

Příznivci běžeckého lyžování také v zimě nepřijdou zkrátka a mohou si vybrat z množství upravených běžeckých tras v okolí lyžařských areálů. Informace o aktuálním stavu bílé stopy na Šumavě naleznete například zde.

Boubínské Jezírko Rechle Lenora Stožecká kaple Chalupská slať Zámek Vimperk Zřícenina Helfenburk Prameny vltavy Upravená běžecká trasa